Jak přežít rozchod

30. prosince 2006 v 16:17 | topy |  Jak...
Rozchod je jako úmrtí. Když někdo umře, vzpomínáte jen na dobré věci, které jste s ním prožili. Stejně tak je to s rozchodem. Jakmile sedíte doma sami, míhají se vám v paměti jen dobré zážitky s vaší partnerkou. Ty ve vás vyvolávají emoce a vám je z toho strašně. Cítíte, jak byla vaše bývalá výjimečná a zjistíte, že jste ji velmi milovali a začínáte hledat chybu, kvůli které se s vámi rozešla. Tento postup je ale velmi špatný. V kombinaci s alkoholem je dokonce vražedný.

Na rozchod se nedá jen tak zapomenout. Možná to nechcete slyšet, ale na svoji bývalou nikdy nezapomenete, pokud jste s ní strávili nějaký čas. Nejde přece smazat jen tak pár let vašeho života. Smazali byste i kus sebe a životních zkušeností.

Pozitivní věc je, že vás to časem přestane štvát, přestanete u sebe hledat chybu, porovnávat jiné holky s bývalou a začnete žít. Na bývalou nezapomenete, jen na ni nebudete myslet.

Ideální je, znovu se zamilovat, a to rychle. Jenže v tom je u mužů kámen úrazu. Chlap se napřed musí oprostit od bývalého vztahu, než začne mít další. Nabízím vám pár pravidel, po kterých se z rozchodu rychleji dostanete.

Po rozchodu se vypovídejte

Po rozchodu je dobré sehnat si někoho, kdo vás bude chvilku poslouchat a vy mu o tom řeknete. Uleví se vám. Pokud takového člověka nemáte, běžte se někam vykřičet, vybrečet. Neduste to v sobě. Nahromaděné emoce z vás musí ven.

Jste-li v depresi, nepijte alkohol
Tohle je nejdůležitější pravidlo. Hodně mužů po rozchodu pije a tím se totálně psychicky zničí. Pokud si myslíte, že s alkoholem zapomenete, tak to jste na velikém omylu! Alkohol totiž prohlubuje deprese. Začnete se obviňovat, litovat. Budete mít pocit, že život za nic nestojí, že nemá smysl. Nechlastejte, bude vám lépe.

Poznámka: Zvláštní je, že na tuhle radu nikdo nedá, dokud si to nevyzkouší.

Proč je on lepší?
Klasická otázka, kterou si pokládá každý kluk, kterého opustila přítelkyně kvůli jinému. Chlap prostě začne poměřovat. Ten druhý je jistě hezčí, bohatší, má ho delšího… atd. Ale tak holky nemyslí. Nejsou to žádné závody. To že vyhrál nějaký druhý bývá třeba jen proto, že mezi vámi a bývalou už city ochladly. Ten druhý není lepší než vy, nepoměřujte se s ním. Hledání důvodu "proč on" vám bere sílu a totálně vás může zlomit, když se dozvíte, že žádný takový důvod být nemusí. Nemusí být hezčí, bohatší ani porno herec. Stačí, když byl ve správný čas na správném místě a dal vaší přítelkyni to, co jí chybělo. Ale to už nezměníte. I kdybyste se snažili být hodnější, dokonalejší, tak to nic nezmění na faktu, že je konec.

Myslete i na špatné věci
Jak jsem zmínil v úvodu, po rozchodu myslíte hlavně na krásné chvíle s vaší přítelkyní. Podívejte se i na tu druhou stranu. To, jak jste se k sobě chovali ke konci vztahu, to jak s vámi někdy jednala, to čím vás štvala.. Každá mince má dvě strany, tak vyrovnejte misky vah. Možná zjistíte, že ten váš vztah nebyl až tak ideální. Možná zjistíte, že to co jste si idealizovali není tak krásné.

Neseďte doma
Sedět doma a užírat se je pěkná hloupost. Navíc to užírání ve vás může vypěstovat pocit, že všechny holky jsou špatné, a že vám stejně všechny ublíží jako vaše bývalá. Věřte tomu, že špatné všechny nejsou.

Zkuste se občas jít pobavit a rozptýlit se. Najděte si koníčky, běžte si zacvičit, budujte kariéru. Prostě něco dělejte. Tak nebudete stále myslet na bývalou.

Je samozřejmé, že rozchod bolí. Není nic nenormálního, když o tom přemýšlíte a mluvíte. Té bolesti je potřeba se zbavit, uvolnit ji ze sebe. To vám pomůže vrátit se do života.

Ona je špatná, protože má vztah
Hodně kluků nedokáže pochopit, proč ona má vztah a oni ne. Zatímco vy doma sušíte hubu, ona si určitě užívá s novým klukem. Jenže pozor, tahle představa je trošku mimo. Vy jí závidíte sex, který ona má a vy ne. Závidíte jí, že jí jde všechno snadno, protože je holka. Ona má přítele a vy jste sami. Z toho plyne, že všechny holky jsou svině a kurvy. Zatímco vy truchlíte, ony si užívají. No zkusme si to trošku uvést na pravou míru.

Uvědomte si, že holkám nejde o sex, takže jim ho nemůžete závidět. Navíc, vy kdybyste chtěli, můžete si taky užívat. Jenže vy nechcete. Plno lidí si raději stěžuje, než aby s tím něco udělalo. Je to základní lidská vlastnost, stejně jako fakt, že za svoje chyby viní ostatní. Holky nejsou svině, protože si užívají sexu, zatímco vy se užíráte. Zaprvé si sexu neužívají, holky nemají sex jako prioritu. Zadruhé, tyhle myšlenky vám novou přítelkyni nenajdou.

Balení
Pokud se na to necítíte, nikoho nebalte. Ale holkám se nevyhýbejte. Neberte je jako potencionální vztah, jen si s nimi povídejte. Když je nebudete srovnávat a posuzovat, tak vám nebudou vadit. Stranit se jich, je chyba.

Zahoďte nenávist
Pokud cítíte nenávist ke své bývalé, třeba za to jak vás opustila, pomůže vám, jí a sobě odpustit. Ať jste si udělali cokoliv. Nenávist vás pořád drží a nutí vás na ni myslet. Vím, že se mi to krásně říká, ale vážně to pomůže. Je lepší se s tím vyrovnat, než s tím bojovat.

Uvědomte si, že to, že si našla vaše bývalá nového partnera, není zpravidla žádný osobní útok proti vám. Nesnaží se vás tím ponížit, ani vám jinak ubližovat. Nejspíš se jen našel někdo, s kým je jí pro tuto chvíli lépe. Možná bude svého rozhodnutí litovat, možná ne, ale to vás už nemusí zajímat.

Chci se k ní vrátit
Nepotěším vás, slepované vztahy nemívají dlouhého trvání. Nemá cenu ztrácet síly v boji, který je předem prohraný. Stejně si to ale musí vyzkoušet každý. Hlavní problém slepovaných vztahů je, že navážete tam, kde jste skončili. A to je průšvih. I když byste se snažili vzít vše od začátku, vrátíte se brzy do vyjetých kolejí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 milek milek | E-mail | 20. března 2007 v 17:50 | Reagovat

moc dobrej článek,ten kdo to psal ví o co jde,

hlavně s tím chlastem,fakt může bejt vražedný nevíš co děláš atd.......

2 nemám nemám | 29. března 2007 v 21:49 | Reagovat

Je to vostrý je to tak ale špatně se mi to četlo. A konečně upřímnej článek. Ale ta má bývalá je svině, láska, miláček, děvka, blbá, hodná, fajn atd.. a já ji pořád miluji..... a to je chyba

3 Lenička Lenička | E-mail | 16. dubna 2007 v 20:51 | Reagovat

Lidičky,moc vám děkuju za pomoc,ale to nejde na něho zapomenou!!!Pořád na nej,myslím,a hlavně je mi smutno po těch našich polibcích a dotecích a všem co sme spolu prožili :-((( poraďte mi plosím na mail  Děkuju

4 topy topy | 16. dubna 2007 v 21:36 | Reagovat

Lenička: nemysli na něj..dělej spoustu jinejch věci...co ja wim..třeba si pust oblíbenou hudbu..zpíwej si a tancuj po pokoji..chod ven s kamarády..ber to z te lepší stránky..předtim si neměla třeba tolik času na svoje známe..a po čase ti to už ani nepříde..a budeš ráda že si ho zbawila

5 denda denda | E-mail | 17. dubna 2007 v 20:57 | Reagovat

naapište mi jak dlouho vám trvalo než ste se dostali z rozchodu..dnes se se mnou hnusným způsobem rozešel přítel,a jsem tak na psychiatrii

6 topy topy | 18. dubna 2007 v 20:28 | Reagovat

tejden:D a to byl rozchod s moji největší láskou...a postup...4. komentář..postě si musíte uvědomit že svět de dal aji bez něj/ní

7 koookino koookino | E-mail | Web | 1. července 2007 v 12:52 | Reagovat

Ach jo,proč to visí tak na vlásku..? A jí vím že se za chvíli rozejdeme..Proč..?:o( Co jsem zase udělala špatně..kua proc mi pise ze k sobe mam ečím dál dál..a ja se tak snažím..:o(

8 zoe_m zoe_m | 20. července 2007 v 19:59 | Reagovat

mmm, včera se semnou nečekaně rozešel přítel. Hlavou mi neustále jede: Proč? Vlastně jsme o tom moc nemluvili a rozešli se. Od tý doby se cítím divně sama. Znáte ten pocit, když najednou ležíte večer v posteli a najednou víte, že jste SAMY. Žádné něžnosti, nic. Svět je zase jen a jen šedý.

9 pavel pavel | 15. listopadu 2007 v 14:26 | Reagovat

měl jsem krasnou holku která jenom vyšla ven a každý kluk chtěl její číslo, opustil jsem jí pač mě podváděla, a strašně toho lituju že sem jí opustil protože jak mi kamoši  řikali že mě podvádí tak ona to asi nebyla pravda podle mě , mě nepodvedla ani jednou, rad bych se kní vrátil ale bojim se že už to nejde ale i kdybi to šlo a chodil sem sní zase tak by na mě každý koukal jak na debila.Opravdu newím co mám dělat den co den na ní myslim a musim brečet jsem fakt stoho na sračky poradte mi pls. co mám dělat.

10 monda monda | 14. března 2008 v 18:00 | Reagovat

diky moc po tomhle clanku se mi konecne rozsvitilo bohuzel se porad nemuzu zbavit snahy se k ni vratit.........:(

11 Michal Michal | E-mail | 12. dubna 2008 v 13:45 | Reagovat

Ahoj, přečetl jsem toto a nadchnulo mě to nakreslit obrázek, aby mi to pomohlo z mé bolesti při rozchodu.

http://farm3.static.flickr.com/2324/2406753809_4211bbfe43_o.jpg

Že takto se cítim, diky za text!

12 Mar Mar | 29. května 2008 v 15:17 | Reagovat

Dokonale popsany, presne to ted prozivam. Je to asi tak tyden a mam pocit, jako bych se z toho nemel nikdy dostat, ale verim, ze to casem pujde, musi...

10 let je dlouha doba, pred spanim si vzdycky neco dam, jinak bych neusnul snad celou noc :(

13 Mar Mar | 30. května 2008 v 10:58 | Reagovat

Vcera jsem to v sobe zlomil, popovidal jsem si s kamoskou, ktera mi na sebe dala mobil. Nic s ni mit nechcu, ale byl to pro me impulz, ze neni vsem dnum konec. Najednou ze me spadla deka a otravne vtirave myslenky cerne jak noc jsou pryc. Samozrejme se minulost vraci, ale uz mam silu to zarazit a koukat se pouze pred sebe. Jeste neni uplne vyhrano, ale citim ze nejhorsi muka ustoupila.

Takze moje odpoved zni: Nejhorsi depka trva cca tyden, kdyz panbu da a trochu pomuze. Hlavne nebyt sam, to je snad nejdulezitejsi obrana proti cerne magii :)

14 brekeke brekeke | 4. srpna 2008 v 9:21 | Reagovat

jo teď mám rozchod..a chlastám....nebo bych se musela zničit práškama na nervy...třeba lexaurin....je to v píči....tyhle kecy o tom..jak se neničit

15 /cry /cry | E-mail | 9. srpna 2008 v 23:26 | Reagovat

hmmm je to hodne stručný ale problem je v tom ze furt nevim proc se se mnou rozesla a ted chce asi po pul roce to vzit zpatky kamaradi mi ukazovali historii na icq kde im to ona píše ale ja uz s ni ani nechci byt nebo chci sam nevim ale chodily sme spolu 3.roky taky samotnej rozchod byla hruza posledi tyden byla zamlkla furt sem se ji ptal co ji je az mi vecer napsala esemesku ze je to o nicem to hcozeni a furt se mne pta proč sem se tak změnil že sem vic zamlklej drzej na učitele.no a když sme se rozešli tak sem i tu dobu furt měl mp3 v uších i o hodině ted sem na tom lepe ale nemuzu jit ulici kde bydli abayto ve mne nevyvolalo vzpominky na petru .dik lidem ktery si to precetly a sem si jist ze s mp3 utechou nejsem sam ps colou dobu sem poslouchal ruzny nightwish ,STASI alba dik za to ze ste to precetly a kdyztakna to napiste svuj nazor dik lukas

16 JaiK JaiK | E-mail | 2. září 2008 v 22:18 | Reagovat

Slepovaný vztahy opravdu nefungujou.Semnou se taky loni po 3 letech rozesel kluk.Po 3 mesicich se chtel vratit a protoze sem ho milovala zacli sme spolu znova. Nebyl to ani rok a rozesel se semnou zase. Ted to sou zase 3 mesice po druhym rozchodu a je to milionkrat horsi nez loni, porad se z toho nemuzu dostat a miluju ho....Takze bud rad ze je to tak jak to je a vyprdni se na ni....

17 Filip Filip | E-mail | 8. října 2008 v 20:52 | Reagovat

založíme klub přátel svobodnejch!, někdo říká, že

nejdřív musíš trpět, abys moh být šťastný, ale s tím

já nesouhlasim. kdo miluje nemůže bejt špatnej, tak

proč má trpět? a ten druhej co přestal milovat na tom

bude líp? ne ne ne, to je na ......

v tom případě nesmíš bejt hodnej, abys byl šťastnej,

ale buď svině. život je boj, tak ať mi někdo řekne ,

jak se dá vyhrát, děkuju.

když sem ještě zklamání nezažil, tak sem radil kámošům

ať se na ni vyprdnou, že je na světě ještě plno lepších,

ale teď už vim, že se to lehce říká a těžce dělá...

můžete mi něco slíbit? až jednou a já tomu věřím, až

budete s někým koho milujete a budete šťastný, tak se

ďábelsky zasmějte, aby ten, co vás nechal v těch

sračkách slyšel, že je na tom hůř než právě TY!

18 Filip Filip | E-mail | 8. listopadu 2008 v 23:53 | Reagovat

.

19 nezalezi na tom nezalezi na tom | 24. prosince 2008 v 20:27 | Reagovat

Tak já nevim, depka trvá týden? Já se v tom plácám rok...

20 Lukins Lukins | 20. března 2009 v 18:40 | Reagovat

Zdravim lidi...Predevsim chci podekovat za tento clanek...Potreboval jsem trochu inspirace a vedet, ze v tom nejsem jen sam..Meli jsme 3lety vztah. Posledni pulrok byl jiz horsi, az jsem pred tydnem zjistil, ze ma asi 14 dnu jinou znamost. Momentalne tak tyden cekam jen na to, kdy mi rekne konecny verdikt...Je to strasne cekani, strasna bolest..Zazil jsem umrti v rodine a muzu rict, ze se to opravdu da temer prirovnat...Verim ale, ze se z toho dostanu, ikdyz tech probrecenych noci bude moc a moc...

21 luk luk | E-mail | 16. listopadu 2009 v 20:58 | Reagovat

[2]: mluvíš mi z duše ajako předešlý článek.....

22 nic nic | 4. října 2010 v 10:10 | Reagovat

jste vsichni mladi,zivot jde jdal..

23 Honza Honza | E-mail | Web | 13. října 2010 v 13:11 | Reagovat

Skvělé rady, může se to někdy hodit. Děkujeme.

24 Tomm Tomm | 19. října 2010 v 22:43 | Reagovat

Nemám rád holky, mrchy.. Myslím že jich je až moc,děvky..

25 kolečkář kolečkář | 12. prosince 2011 v 21:38 | Reagovat

Moc zajímavej článek a asi i hodně pravdivej. Dneska je to 9 měsíců, co jsem dostal kopačky po pětiletým vztahu na dálku. Pořád ji miluju stejně, strašně mi chybí a bolí mně, že už nejsem ten, kdo ji může probudit. Ale život musí jít dál.
Říkat o holkách, že jsou mrchy, je ubohý. Prostě si našla někoho, s kým jí je líp. Jen nemusela lhát a plácat o tom, že samota sežrala lásku. To,že jsem na vozíku, je prostě fakt. A kdyby dokázala říct na rovinu, že na to nemá sílu a chce prostě žít s někým zdravým, asi by to bolelo,ale určitě bych v sobě neměl pachuť lži a podrazu, když jsem se to pak dozvídal od společných známých. Tak se všichni držte a nezapomínejte, že život je takovej,jakej si ho děláme.

26 adél adél | 10. března 2012 v 17:34 | Reagovat

Pěkný článek, akorát bych spíš řekla, že je pro ženské, můj ex se po rozchodu bavil, zatímco já seděla doma a užírala se, ptala jsem se proč ona je ta lepší atd. atd.. takže buď to napsat unisex, nebo přestat litovat všechny chlapy, se kterýma se holka rozešla. Asi měla důvod!!!

27 Jakub Jakub | E-mail | 14. listopadu 2014 v 12:44 | Reagovat

Ahojte,
So mnou sa. Pž druhá riateľkA rozisla pred 3dňami. Som z toho dosť mimo a to ma ešte budúci víkend prísť pre vecí. Vždy sa so mnou rozchádZali prvé ženy a vždy som sa doprosoval naspäť... A nakoniec to aj tak nevyšlo. S prvou ex mám.ešte aj syna na ktorého musím platiť plus aj na ňu. Myslel som že keď som ai našiel druhú, pomôže mi aby to bolo pre mňa ľahšie ale opustila ma
..neviem čo robiť..za každú radu budem.vďačný. Píšte najlepšie na email. Veľmi ďakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama